GENEL MÜDÜR MESAJI

Dünyadaki gelişmeleri yakından takip eden ve uluslararası standartlarda öğrenciler yetiştirmeyi kendine misyon edinmiş Özel Taylan Doğan Koleji’nde eğitim, ilkokuldan üniversiteye girişe kadar devam eden keyifli bir yolculuktur. Geleceğimizi şekillendirecek olan öğrencilerimize bu süreçte yaratıcı, çözümleyici, bireysel yeteneklerini geliştirici, kültürel değerlerimize bağlı, akademik olarak eksiksiz bir eğitim ve öğretim yolu hazırlanıyor.Öğrencimizi temel bilimler, anadil, yabancı dil, spor ve sanat alanlarında akademik olarak en üst düzeye çıkarmayı hedefliyoruz.

Öncelikli olarak ilimiz Gaziantep’e olan sosyal sorumluluk bilincimizden ve Özel Seri Matematik Özel Öğretim Kursları olarak yıılar süren dershanecilik kültürümüzden yola çıkarak Özel Taylan Doğan Kolejini kurmaya karar verdiğimiz 2018 yılı Eylül ayı itibariyle eğitim alanındaki çalışmalarımızı hızlandırdık. Bu anlamda eğitim alanında her biri kendi alanında uzmanlaşmış,  sürekli kendini yenileyen ve tecrübeli kadromuzla eğitim sektörüne giriş yaptık.

Kampüslerinde,konferans salonu, ileri teknoloji ile donatılmış, her dersin kendi laboratuar ve dersliklerinde işlenebilmesi amacıyla öğrencilerimiz için her şeyin en iyisini hazırlıyoruz. Okulumuzda ilkokuldan başlayarak liseye kadar  öğrencilerimizin bilim adına çalışmalarını yaparak sergileyebilecekleri laboratuvarların yanı sıra, hayal dünyalarında yapmayı planladıkları icatlarını gerçekleştirebilecekleri atölyelerimiz ve müzik ve resim sanat dalları ile yakın olarak ilgilenen öğrencilerimiz için çalışmalarını özgürce yapabilecekleri atölyelerimiz bulunmaktadır.

Amacımız akademik olarak öğrencilerin bilgiyle yüklenmesi değil, onlara yaşayarak uygulayarak bilginin kalıcılığını sağlamaktır. Yarınlarını bekleyen değil, geleceğini programlayan ne yapmak istediğini bilen ve bu anlamda attığı her adımın farkında olan bireylerle birlikte yürüyeceğimiz bu yolda sayısız başarılara imza atmayı hedefliyoruz. Sadece Gaziantep için değil, Türkiye için çağa adını yazdıracak nesiller yetiştirmeyi arzuluyoruz.

Ayrıca dünyada ve Türkiye’de sayılı okullardan olan ve  Lisemizde ve Ortaokulumzda okuyacak öğrencilerimize sağlayacağımız merkezi sınavlara hazırlık programlara hazırlık programları  ile geleceğin tıp ve bilim insanlarını yetiştirmeyi amaçlıyoruz. Geçmişe Kurtuluş Savaşından tutunda birçok konuda adından kahramanlıkları ve ayrıcalıkları ile söz ettiren ilimize yakışır, tarihe adını yazdıracak öğrencilerimizin olmasını istiyoruz. Bu sebeple kendini her alanda geliştirmiş, değerlerine bağlı, ne istediğini bilen ve özgüveni yüksek çocuklarımızla ve gençlerimizle bu yolculukta birlikte olmak bizlere ayrı bir gurur veriyor.